Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów

Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów

Dzisiaj jest: 20 Listopad 2019
"Zobacz niewidzialne. Poczuj nieuchwytne. Osiągnij niemożliwe". ANONIM
Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów
Najnowsze wydarzenia i ciekawostki:
Pliki cookies
2800 martwych świń został...
Podrabiane mięso nie tylk...
Końskie mięso w kotletach...
Hipoalergiczne mleko pros...
Więcej niebieskiego język...
Pryszczyca w Rosji
Chiny szukają ziemi
Pryszczyca w Korei Połudn...
Wszystkiego dobrego w Now...

Zobacz wiecej
  Strona Główna
  Misja
  Artykuły
  Rasy bydła
  Forum zootechniczne
  Gatunki traw
  Dobry pomysł
  Pliki do pobrania
  Ogłoszenia
  Katalog firm
  Gdzie się uczyć
  Organizacje i związki
  Galeria
  Słownik rolniczy A-P
  Szukasz literatury ?
  Słownictwo zootechniczne
  Użyteczne strony
  Reklamuj nasz portal
  Kontakt

Dodaj
  Dodaj firmę
  Dodaj ogłoszenie

Ostatnio dodane gatunki traw:
Perz właściwy
Mietlica rozłogowa
Mietlica biaława = olb...
Trzęślica modra
Wiechlina błotna = Wie...
Kłosówka wełnista
Zobacz więcej

Ostatnio dodane rasy bydła:
Bydło mięsne/mleczne -...
Bydło mięsne - Piemontese
Bydło mięsne - Welsh B...
Bydło mięsne/mleczne -...
Bydło mięsne - Hereford
Bydło mięsne - Limousine
Zobacz więcej
Główna Ogłoszenia Katalog firm Kontakt

Rasy bydła - bydło mięsne

Bydło mięsne - Belted Galloway

bydło mięsne belted gallowayPodobnie do Highland Cattle bydło mięsne rasy Galloway posiada "podwójne" futro, które chroni te ssaki przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Zwierzęta są genetycznie bezrożne. Krowy żyją długo, nawet do 20 lat.Bydło mięsne Belted Galloway jest większe, bardziej mleczne i szybciej rośnie od rasy macierzystej - Galloway.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Blonde d'Aquitaine

bydło mięsne blondeBydło mięsne rasy Blonde d'Aquitaine jest duże rozmiarowo. Krowy mają w kłębie około 140 cm i ważą od 700 kg do nawet 1000 kg. Byki mają w kłębie około 150 cm i ważą od 1000 kg do 1400 kg. Zwierzęta te posiadają dużą "kłodę", są długie. Sztuki w tej rasie posiadają rogi, są też odmiany genetycznie bezrożne. Te bydło mięsne bardzo dobrze adaptuje się do różnych warunków środowiskowych.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Charolaise

bydło mięsne charolaiseBydło mięsne Charolaise jest największą rozmiarowo rasą francuską. Krowy ważą od 750 do 950 kg, wysokość w kłębie wynosi 140 cm. Dorosłe buhaje osiągają wagę pomiędzy 1000 a 1400 kg, wysokość w kłębie wynosi 150 cm. Najcięższe sztuki osiągają wagę ponad 1500 kg. To bydło mięsne posiada masywny kościec, cielęta rodzą się z wagą 40 - 45 kg.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Chianina

bydło mięsne chianinaBydło mięsne rasy Chianina ma krótką sierść, jest odporne na wysokie temperatury i nasłonecznienie. Są to bardzo duże zwierzęta, krowy w kłębie mają 150 - 160 cm i ważą od 800 do 1000 kg. Buhaje w kłębie mają 165 - 180 cm i ważą od 1150 do 1280 kg. W 1955 roku byk tej rasy o nazwie Donetto ważył 1740 kg.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Hereford

bydło mięsne herefordBydło mięsne rasy Hereford należy do zwierząt średniego kalibru, które szybko dojrzewają. Są wysoko cenione ze względu na dobre rezultaty opasu na paszach objętościowych (zielonkach, kiszonkach), które są najtańszym pożywieniem. Do zalet bydła mięsnego Hereford należy spokojny temperament tych zwierząt, co wpływa na bezpieczeństwo obsługi.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Highland Cattle (Szkocka Rasa Wyżynna)

bydło mięsne highlandBydło mięsne rasy Highland ma długą sierść, spore rogi i krótkie kończyny. Gruba pokrywa włosowa izoluje zwierzęta tak dobrze, że nie posiadają one tłuszczu podskórnego. Zwierzęta te są bardzo odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Śnieg, wiatr i deszcz nie stanowi dla nich problemu. Są też odporne na choroby. Wszystko to powoduje, że bydło mięsne Highland jest długowieczne.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Limousine

bydło mięsne limousineBydło mięsne rasy Limousine jest popularne ze względu na wszechstronność w wielu dziedzinach. Krowy ważą średnio 650 kg i mają ponad 135 cm wysokości w kłębie. Buhaje ważą ponad 900 kg i mają około 145 cm wysokości w kłębie. Dorosłe zwierzęta posiadają dużą ilość mięśni, ilość tłuszczu i kości w ciele jest niska w porównaniu do innych ras. Porody u tej rasy zwykle odbywają się bez pomocy człowieka, cielęta rodzą się małe.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Piemontese

bydło mięsne piemonteseBydło mięsne rasy Piemontese posiada średni kaliber, krowy mają 125 - 140 cm w kłębie i ważą 600 kg. Buhaje mają 135 - 145 cm w kłębie i ważą 850 do 1000 kg. Hipertrofia mięśniowa w zestawieniu z małym udziałem kości i tłuszczu w tuszy daje wybitną wydajność rzeźną (często powyżej 70%). Tusza i mięso są chude, ma ono wysokie walory smakowe i dietetyczne ze względu na niską zawartość tłuszczu i cholesterolu.
Czytaj więcej

Bydło mięsne - Welsh Black (Czarne bydło walijskie)

bydło mięsne welschBydło mięsne rasy Welsh Black posiada rogi, są też linie bezrożne. Jest to rasa średniego do dużego kalibru. Bydło to jest odporne na ciężkie warunki klimatyczne, zimą okrywa włosowa skutecznie chroni przed deszczami, śniegami i wiatrem. Bydło mięsne Welsh Black nadaje się do chowu ekstensywnego, potrafi wyżywić się na marnych użytkach zielonych. Długowieczność (15-20 lat), płodność i witalność cieląt to podstawowe zalety tej rasy.
Czytaj więcej

Bydło mięsne/mleczne - Salers

bydło mięsne mleczne salersBydło mięsno-mleczne rasy Salers nie ma problemów z porodami. Cielęta po urodzeniu są długie i chude, ważą od 35 do 40 kg. Ogromną zaletą rasy jest długowieczność, krowy dożywają do 15 lat. Bydło doskonale zimuje ponieważ wytwarza solidną pokrywę włosową. Salersy są bardzo płodne, dosyć szybko też dojrzewają. Potrafią się wyżywić z marnych jakościowo użytków zielonych.
Czytaj więcej

Bydło mięsne/mleczne - Simental

bydło mięsne mleczne simentalSimental to bydło mięsno-mleczne posiadające rogi, chociaż w USA udało się wyselekcjonować linie bezrożne. Bydło tej rasy znane jest ze spokojnego charakteru, dużej mleczności oraz umięśnionego ciała. Do tego dochodzi mocna budowa i masywne kości. Dojrzałość płciowa jest osiągana dosyć wcześnie jak na tak dużą rasę, cielęta przy matkach szybko przyrastają ze względu na dużą mleczność matek.
Czytaj więcej

Bydło mięsne/mleczne - Texas Longhorn

bydło mięsne texas longhornTexas Longhorn wywodzi się z południowych stanów USA, gdzie jest suchy i gorący klimat. Zwierzęta te są twarde, długowieczne, odporne na choroby. Cielęta rodzą się małe a matki dobrze o nie dbają. Mięso jest chude, zawiera mniej cholesterolu, tłuszczu i kalorii niż wołowina z innych ras.
Czytaj więcej
Zootechnik FORUM - Zapraszamy
Najnowsze ogloszenia:
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Tłumaczenia zootechni...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Dam Pracę
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Oferta pracy
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Zootechnik szuka pracy
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Pracownik Farmy Mlecznej
ogloszenia portal rolniczy zootechnik PRACOWNIK PRODUKCJI (...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Jałówki cielne, krowy...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Byki, odsadki(80-350k...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Sprzedaż jałowic ciel...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Zootechnik szuka pracy

Zobacz wiecej

Byk

Krowa

Ciągnik

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Zapomniane hasło?
Czy prowadzisz skrócony odchów cieląt ?

Tak
Nie
Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.