Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2018
"Jedyną rzeczą, jakiej musimy się bać, jest sam strach." WINSTON CHURCHILL
Najnowsze wydarzenia i ciekawostki:
Pliki cookies
2800 martwych świń został...
Podrabiane mięso nie tylk...
Końskie mięso w kotletach...
Hipoalergiczne mleko pros...
Więcej niebieskiego język...
Pryszczyca w Rosji
Chiny szukają ziemi
Pryszczyca w Korei Połudn...
Wszystkiego dobrego w Now...

Zobacz wiecej
  Strona Główna
  Misja
  Artykuły
  Rasy bydła
  Forum zootechniczne
  Gatunki traw
  Dobry pomysł
  Pliki do pobrania
  Ogłoszenia
  Katalog firm
  Gdzie się uczyć
  Organizacje i związki
  Galeria
  Słownik rolniczy A-P
  Szukasz literatury ?
  Słownictwo zootechniczne
  Użyteczne strony
  Reklamuj nasz portal
  Kontakt

Dodaj
  Dodaj firmę
  Dodaj ogłoszenie

Najnowsze ogloszenia:
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Tłumaczenia zootechni...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Dam Pracę
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Oferta pracy
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Zootechnik szuka pracy
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Pracownik Farmy Mlecznej
ogloszenia portal rolniczy zootechnik PRACOWNIK PRODUKCJI (...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Jałówki cielne, krowy...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Byki, odsadki(80-350k...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Sprzedaż jałowic ciel...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Zootechnik szuka pracy

Zobacz wiecej
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Zobacz Temat

Zarejestruj sie!
Bydło mięsne i mleczne - Portal rolniczy - zootechnik - choroby u krów | Zootechnika | Twoje doświadczenie
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Biegunka u cieląt, której w żaden sposób nie mogę zatrzymać, pomóżcie
~zoot
Użytkownik

Dodane dnia 19 marzec 2010
Znam jedno gospodarstwo gdzie szczepią na wszystko, wydają kupe kasy a i tak mają chude krowy i upadki. Ja nie szczepie i mam takie same wyniki jak oni.
Wyślij Prywatną Wiadomość
- ostrzeżenie

Dodane dnia 22 marzec 2010
grezal1 napisał/a:
nie wiesz jakich szczepionek na bvd używaja i jaki mają harmonogram szczepień?

Tutaj stosujemy BOVIDEC.
Harmonogramy szczepien sa w roznych landach w Niemczech urzedowo narzucone i sa rozne. Jezeli jakis hodowca chce przystapic do programu zwalczania i chce skorzystac z dotacji, to musi sie podporzadkowac urzedowym rygorom.
Istota zwalczania BVD polega na usuwaniu z hodowli osobnikow bedacymi nosicielem wirusa.
Nosicieli mozna wykryc przez badania calego poglowia, albo poczekac, az sami padna ( nie przezywaja zwykle dluzej, niz 2-3 lata).

Poprzez szczepienie krow/jalowek przed inseminacja ( pierwsze szczepienie musi byc powtorzone po 4-6 tyg) - zpobiega sie narodzinom takiego nosiciela (PI).

Z drugiej strony trzeba sie chronic przed "zaimportowaniem" przez zakup takiego nosiciela - jesli sie kupuje, to albo, z obory wolnej od tej choroby, albo przed wprowadzeniem do obory, nalezy wykonac badanie na antygen ( obecnosc wirusa).

No i potem, jesli sie ma stado wolne od takich nosicieli, mozna szczepic (1 raz w roku ) , tak dlugo , jak istnieje ryzyko zawleczenia wirusa z zewnatrz, ale niektorzy nie szczepia, ograniczajac sie do kontroli nowo zakupionych i ( czasem ) wyrywkowej kontroli zwierzat w stadzie na przeciwciala, ktore swiadczylyby o kontakcie z wirusem.

Gdybym sam mial krowy, to bym szczepil przed zacieleniem i patrzylbym, skad kupuje.

Pozdrawiam
Marek
~wasabi
Użytkownik

Dodane dnia 24 wrzesień 2010
grezal1 napisał/a:
Mam wielki problem z biegunkami u cieląt. W bardzo wielkim nasileniu pojawiaja się raz na rok i wtedy pada mi około 30 cieląt w wieku od tygodnia do miesiaca. Biegunka pojawia się w wieku 4 dni i w żaden przeze mnie stosowany sposob nie zdołał zatrzymać biegunki aby w pelni wyleczyć zwierzę.
próbowałem pectospedów, pectolitów, dialitów, nawodnień PWe, Halocura, enrofloksacyny,dodam jeszcze że krowy przed porodem są szczepine rotavacem. Jeżeli ktoś mi potrafi poradzić w jaki sposób mógłbym ograniczyć upadki to będę bardzo wdzięczny.

Czy te biegunki ustały czy nadal walczysz? Czy to jest biegunka typu"woda" czy ma konsystencje bitej śmietany i jak długo trwa od pojawienia się do śmierci cielaka?
~grezal1
Użytkownik

Dodane dnia 09 październik 2010
Wyrzuciłem wszystkie cieleta na zewnątrz, zrobiłem 30 budek plastikowych,wybiegi i zadaszenie nad klatkami, od urodzenia podaję halocur, zmieniłem szczepionkę przed wycieleniem na colibin a także zmieniłem obsługę. I co się zmieniło?

Cieleta przestały mi padać. Eureka. Czasami jakiś się przesra ale jest czas na reakcję i wychodzą z tego bez szwanku.

Wielkie dzięki wszystkim za podpowiedzi

Pozdrawiam
~JarekMat
Użytkownik

Dodane dnia 13 styczeń 2014
Jestem lekarzem weterynarii. Gdy słyszę, że cielak czy prosiak ma biegunkę przychodzą mi do głowy setki wirusów, bakterii, grzybów, kokcydiów i robaków, które mogą być jej przyczyną. A zapominam o tym, że przyczyną biegunki u cieląt osesków jest często nieodpowiednia temperatura mleka, złe żywienie krowy, pojenie cielaka np. z wiaderka, które stoi na podłodze. Takie i podobne błędy powodują, że większość biegunek w tym okresie nie jest spowodowana zarazkami, tylko błędami żywieniowymi i na ich tle powstają tzw. BIEGUNKI FUNCJONALNE. Do ich wykluczania wystarczy w znacznej większości przypadków BENTAWET C. Jest to mieszanina kilku rodzajów specjalnie dobranych, przebadanych glinokrzemianów z dodatkiem ziół. Wyglądem przypomina cement. Produkowany jest od 26 lat i stosowany w wielu czołowych hodowlach w Polsce, np. w Kombinacie Rolnym Kobylniki, Książ Rolniczy w Książu Wlkp., Stadninie Koni Dobrzyniewo, Kombinacie Rolnym Kietrz. Cena jest bardzo niska- 12 zł netto/ kg. Stosuje się ok. 50 g dziennie na cielaka przez ok. tydzień. Czyli wyprowadzenie cielaka z najczęściej występującej biegunki to koszt ok. 6 zł. A co najważniejsze jest bardzo duża tolerancja na przedawkowanie.
Bentawet C jest też idealny przy rozrzedzonym kale i ketozie u krów
Ewentualnie, gdy po kilku dniach podawania okazuje się, że nie pomaga można wezwać lekarza weterynarii, który poda np. antybiotyk i inne leki.
Dokładne informacje i opracowania naukowe (jest to polski wynalazek naukowy) dostępne są na stronie [url]www.bentawet.pl[/url] Wysyłka minimalnie 20 kg w opakowaniach po 1 kg na koszt producenta.
Pod nr 601-195-440, udziela porad doświadczony mgr inż. zootechniki.
~Karolcia900
Użytkownik

Dodane dnia 03 grudzień 2015
Może tutaj znajdziesz odpowiedni preparat na biegunkę - zobacz.
~marek80
Użytkownik

Dodane dnia 27 maj 2016
Tez podaje moim zwierzetom preparaty Bentawet i jestem naprawde zachwycony ich skutecznością. Specyfiki stosowane przeze mnie wczesniej niejednokrotnie przynosily skutek odwrotny od zamierzonego a tutaj mam gwarancje szybkiego i skutecznego dzialania

Ostatnio kupilem produkty Bentawet w http://www.lecznica.pila.pl/ Maja naprawde atrakcyjne ceny, zapłaciłem zdecydowanie mniej niż wczesniej
~Sales
Użytkownik

Dodane dnia 03 grudzień 2016
Witam,
mam do zaoferowania siaromierze w dobrej cenie, tylko 3 sztuki. Nie chcę spamować, ale w internecie ciężko jest kupić dobry siaromierz. Zapraszam: http://allegro.pl/siaromierz-cylindryczny-kolostrometr-kruuse-siara-i6633171872.html
~Izeszka
Użytkownik

Dodane dnia 04 grudzień 2016
Mam taki sam problem jak założyciel tego tematu.
Planujemy postawić budki, ale na razie jest to niemożliwe.
Abstrahując więc od tego że cielaki są w oborze, może ktoś ma jakies sprawdzone metody które tu nie padły? W końcu minęło 6 lat...
I czy ktoś się orientuje czy aniserin jest u nas normalnie dostępny?
~radoslaw667
Użytkownik

Dodane dnia 23 październik 2018
Bentawet to mój pierwszy oręż na biegunki wszystkich zwierzaków- nie tylko cielaków i starszych sztuk, ale innych też to daję- ostatnio dałem dużemu kucowi pół kilo przez 3 dni- wstał już 1 dnia

Tu jest ten Bentawet za 22 zł+wysyłka:
https://allegro.pl/bentawet-c-biegunki-cielat-krow-od-producenta-24h-i7629964363.html
Strona 2 z 2 < 1 2
Skocz do Forum: