Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów

Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów

Dzisiaj jest: 18 Październik 2019
"Spotkanie to początek. Trwanie razem to postęp. Wspólna praca to sukces". HENRY FORD
Bydło mięsne - Portal rolniczy - Pasze - Choroby u krów
Najnowsze wydarzenia i ciekawostki:
Pliki cookies
2800 martwych świń został...
Podrabiane mięso nie tylk...
Końskie mięso w kotletach...
Hipoalergiczne mleko pros...
Więcej niebieskiego język...
Pryszczyca w Rosji
Chiny szukają ziemi
Pryszczyca w Korei Połudn...
Wszystkiego dobrego w Now...

Zobacz wiecej
  Strona Główna
  Misja
  Artykuły
  Rasy bydła
  Forum zootechniczne
  Gatunki traw
  Dobry pomysł
  Pliki do pobrania
  Ogłoszenia
  Katalog firm
  Gdzie się uczyć
  Organizacje i związki
  Galeria
  Słownik rolniczy A-P
  Szukasz literatury ?
  Słownictwo zootechniczne
  Użyteczne strony
  Reklamuj nasz portal
  Kontakt

Dodaj
  Dodaj firmę
  Dodaj ogłoszenie

Ostatnio dodane gatunki traw:
Perz właściwy
Mietlica rozłogowa
Mietlica biaława = olb...
Trzęślica modra
Wiechlina błotna = Wie...
Kłosówka wełnista
Zobacz więcej

Ostatnio dodane rasy bydła:
Bydło mięsne/mleczne -...
Bydło mięsne - Piemontese
Bydło mięsne - Welsh B...
Bydło mięsne/mleczne -...
Bydło mięsne - Hereford
Bydło mięsne - Limousine
Zobacz więcej
Główna Ogłoszenia Katalog firm Kontakt

Robot udojowy GALAXY ASTREA

Robot udojowy GALAXY ASTREA


Sprawdzona technologia oparta na robocie przemysłowym:Współczesne rolnictwo staje się w nierozerwalny sposób związane z najnowocześniejszymi dostępnymi technologiami. Bez wątpienia jest to dziedzina życia, która w silnym stopniu zmienia się adaptując dla swoich potrzeb wynalazki i rozwiązania znane nam z innych dziedzin. Robot udojowy GALAXY ASTREA oparty jest na robocie przemysłowym, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoją przewagę nad innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów z serii GALAXY ASTREA. Wysoka technologia robota przemysłowego dostarcza wyjątkowy poziom niezawodności. Ramię robota to zaawansowana i nowoczesna technologia wyznaczająca podstawę, na której hodowca bydła może w pełni polegać. Podczas procesu doju, pod krową nie znajduje się żaden element robota z wyjątkiem kubków udojowych – takie unikalne rozwiązanie gwarantuje większe bezpieczeństwo krów, redukuje ryzyko zranienia się krowy o metalowe elementy robota, a tym samym redukuje poziom stresu. GALAXY ASTREA jest niezaprzeczalnie systemem unikatowym. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiadają za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych.

articles: Insentec_ASTREA_1.jpg

Solidna konstrukcja, higiena i bezpieczeństwo:

GALAXY ASTREA jest klasą samą w sobie za sprawą solidnej konstrukcji opartej na wytrzymałych materiałach, takich jak: łatwa do wyczyszczenia stal nierdzewna. Chcąc zapewnić wieloletnią pracę robota w Państwa oborze, w środowisku agresywnym chemicznie, korzystamy tylko z materiałów najwyższej jakości. Znając obciążenia mechaniczne na jakie narażony będzie robot w trakcie pracy, ilość elementów plastikowych ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Elementy metalowe przestronnego boksu udojowego zostały wykonane w taki sposób, który uniemożliwia zranienie się krowy.

System mycia parą:
W czasie doju jednym z najważniejszych elementów jest higiena. Oferowany jako standardowe wyposażenie system mycia parą kubków udojowych zabija drobnoustroje, bez konieczności używania silnych środków chemicznych. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne bezpieczeństwo dla zdrowia wymion, zapobiega przenoszeniu się chorób pomiędzy krowami oraz zapewnia utrzymanie wysokiej jakości produkowanego mleka. Po każdym procesie doju, kubki udojowe są automatycznie myte gorącą parą wodną, dostarczoną przez system mycia parowego. Zaletami takiego systemu są: wysoka skuteczność, niskie koszty mycia, oraz ograniczenie negatywnego wpływy na środowisko.

articles: Insentec_ASTREA_2.jpg

Dojenie jakie zawsze znałeś:

GALAXY ASTREA doi krowę w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego. Proces dojenia podzielony jest na 4 fazy:
  • Stymulacja wymienia i etap mycia strzyków – przygotowując wymię do doju robot specjalnym kubkiem przed-udojowym myje strzyki, suszy i zdaja pierwsze strugi mleka. Specjalna konstrukcja kubka przed-udojowego dokładnie masuje każdy pojedynczy strzyk powodując uwolnienie się w organizmie zwierzęcia oksytocyny. Hormon ten ułatwia pozyskanie mleka od krowy. Należy zwrócić uwagę, że kubek przed-udojowy jest myty zawsze po każdej dojonej sztuce, aby zapobiec przeniesieniu potencjalnego zakażenia na inne krowy.
  • Dój właściwy –  uwzględniający indywidualne parametry dojenia zwierząt,
  • Zdejmowanie aparatów udojowych – odbywa się indywidualnie dla każdego ze strzyków na podstawie analizy przepływu mleka.
  • Przepompowanie mleka – w zależności od jakości mleko jest transportowane do schładzalnika lub oddzielane do specjalnego zbiornika sanitarnego.
Narzędzia zapewniające pełna kontrolę nad jakością mleka:
Robot GALAXY ASTREA analizując kolor mleka, wykrywa i oddziela to zawierające choćby niewielkie ilości krwi lub mleko o parametrach poniżej ustalonego standardu. Przewodność jest mierzona oddzielnie dla każdej ćwiartki wymienia w celu zapewnienia jak najwyższej wiarygodności kontroli jakości mleka oraz innych elementów związanych ze zdrowiem wymion. Mleko o niższej jakości zostanie przetransportowane do specjalnych zbiorników sanitarnych. Wykorzystując nowy program zarządzania Saturnus, Hodowca może separować mleko na podstawie indywidualnego wyboru.

Karmienie krów i boks udojowy:
To krowa decyduje kiedy chce zastać wydojona, a centralne umiejscowienie robota oraz łatwość dostępu do stacji udojowej, bez zwracania uwagi na przynależności do grupy technologicznej, umożliwia całkowicie wolny system doju. Przestronny boks udojowy z matą gumową na podłodze gwarantuje maksymalny komfort krów. Stacja paszowa może dozować do 3 różnych typów paszy treściwej. Podawanie odpowiedniej dawki odbywa się automatycznie za pomocą specjalistycznych programów żywieniowych dostępnych z poziomu oprogramowania do zarządzania stadem Saturnus.

articles: Insentec_ASTREA_3.jpg

Niskie koszty bieżącej obsługi i konserwacji:
GALAXY ASTREA to robot udojowy zaprojektowany z myślą o wieloletniej, ciągłej i bezawaryjnej pracy. Unikalna konstrukcja umożliwia serwisowi przeprowadzenie zalecanych konserwacji bez zbędnych przestojów. Dostęp do wykwalifikowanego serwisu dostępnego 24 godziny na dobę jest absolutnym priorytetem producenta dającym gwarancję bezpieczeństwa. Ponieważ zależy nam na wieloletniej współpracy, zakres serwisu oraz warunki jego świadczenia dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Klienta.

Niskie zużycie wody:
Zespół doświadczonych inżynierów badawczych, po przeprowadzeniu wielu prób i analiz opracował nowy, bardzo wydajny system mycia robota udojowego. GALAXY ASTREA charakteryzuje się jednym z najniższych współczynników zużycia wody wśród robotów udojowych. Mniejsze zużycie wody wpływa proporcjonalnie na zmniejszenie zużycia środków myjących oraz energii niezbędnej do podgrzania ciepłej wody.

Niskie zużycie energii:
GALAXY ASTREA korzysta z jednego centralnego kompresora sprężonego powietrza. Ramię robota wyposażone w jest w najnowsze elektryczne silniki, których oszczędność energetyczna jest oceniana przeciętnie na 35% . Dzięki unikatowej koncepcji GALAXY ASTREA, ramię operacyjne robota jest w stanie kontrolować dwa boksy udojowe jednocześnie. Za znaczne ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem energii odpowiada również ramie robota, które pracuje tylko podczas zakładania kubków udojowych. W trakcie doju ramie czeka w pozycji spoczynkowej na następną krowę.

articles: Insentec_ASTREA_4.jpg

Wolny ruch krów, nastawienie na opiekę nad zwierzętami:
Brak stresu, wszystkie zwierzęta mają pełną swobodę ruchów. Automatyczny dój mleka wykonywany przez robota GALAXY ASTREA jest wolny od presji i stresu, wszystkie zwierzęta mogą przystępować do boksu udojowego, kiedy mają na to ochotę. Dobrostan zwierząt i maksymalna produkcja mleka są wynikiem prostej koncepcji, która może  być zastosowana w każdej oborze. Niezależnie czy koncentrujemy się na szybkiej i łatwej obsłudze czy maksymalnym komforcie krów, GALAXY ASTREA może być zastosowany w każdym typie obory.

Wybieg:
Używając udoskonalonej bramki selekcyjnej oraz specyficznych ustawień żywienia pastwiskowego w programie Saturnus w bardzo łatwy sposób możemy zarządzać wybiegami krów na pastwisko.

Elastyczne zarządzanie:
Możesz planować swój dzień tak jak chcesz. Nie jesteś już przywiązany do godziny doju. Zaoszczędzony czas pozwoli na większy monitoring stada w celu optymalizacji produkcji i zwiększenia zysku.

Więcej czasu:
Masz więcej czasu dla siebie i rodziny - główną codzienną czynność, jaką jest dój krów przejął GALAXY ASTREA.

Krowy przejmują główną pozycję:
Wszystko toczy się wokół krów i tak będzie zawsze. Zwierzęta decydują o czasie doju, odpoczynku i jedzenia. W skrócie: idealna podstawa dla najwyższej wydajności stada.

Większa produkcja mleka:
Zastosowanie automatycznego systemu doju zwiększa zazwyczaj produkcję o ok. 10%. Jest to wynikiem swobody danej zwierzętom w zakresie czasu doju. Dzięki temu zwiększa się ilość dojów dziennie a to skutkuje wzrostem produkcji mleka.

Instalacja i montaż:
Instalacja całkowicie zautomatyzowanego systemu doju nigdy nie była tak prosta. Tylko linie transportu mleka i paszy oraz zasilanie w wodę i energię muszą być wykonane oddzielnie. Wszystko inne zostało zmontowane i połączone już w fabryce. Dodatkowo producent wykonuje bardzo dokładne testy zanim robot zostanie dopuszczony do sprzedaży. Restrykcyjne normy na linii produkcyjnej gwarantują najwyższa jakość produktu. Również w przyszłości bardzo proste i szybkie będzie przemieszczenie robota w inne miejsce po np. rozbudowie obory.

MRS:
MRS - system rejestracji ruchu krów - pozwala dokładnie śledzić aktywności i poruszanie się każdej krowy. Umieszczony na nogach transponder rejestruje dane, dzięki którym system zarządzania stadem Saturnus pomaga ustalić idealny moment na inseminację. Oprócz tego, MRS może być również zastosowany, jako kluczowe źródło informacji w zakresie generalnej kondycji i zdrowia bydła.

Wstępne schładzanie mleka:
Wstępne schładzanie mleka oferowane przez „Insentec” umożliwia efektywne zaoszczędzenie energii. Mleko zanim trafi do właściwego schładzalnika oddaje swoje ciepło zimnej wodzie wodociągowej. Taką podgrzaną wodę możemy wykorzystać do poideł lub w systemie odpajania cieląt. Wstępnie schłodzone mleko trafiając do tanku skraca czas pracy agregatów chłodniczych. Schładzanie wstępne może być w łatwy sposób zamontowane również w późniejszym okresie eksploatacji robota.

Zbiornik buforowy:
Dzięki zastosowaniu zbiornika buforowego GALAXY ASTREA może pracować płynnie, bez przerw nawet w trakcie odbioru mleka i mycia chłodni. Takie rozwiązania pozwalają zwiększyć wydajność automatycznego systemu doju.

Źródło: P.P.H.U. A-LIMA-BIS Sp. z o.o.
Dodane przez Lukasz_Stechnij dnia 06 maj 2012 3851 Czytań · Drukuj · PDF document
Zootechnik FORUM - Zapraszamy
Najnowsze ogloszenia:
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Tłumaczenia zootechni...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Dam Pracę
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Oferta pracy
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Zootechnik szuka pracy
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Pracownik Farmy Mlecznej
ogloszenia portal rolniczy zootechnik PRACOWNIK PRODUKCJI (...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Jałówki cielne, krowy...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Byki, odsadki(80-350k...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Sprzedaż jałowic ciel...
ogloszenia portal rolniczy zootechnik Zootechnik szuka pracy

Zobacz wiecej

Byk

Krowa

Ciągnik

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Rejestracja
Zapomniane hasło?
Czy prowadzisz skrócony odchów cieląt ?

Tak
Nie
Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.